مسابقه ادا بازی

اولیای محترم و دانش آموزان گرامی

به آگاهی می رساند بر پایه تصمیم انجمن اولیا و مربیان آموزشگاه در روز چهارشنبه ۱۹دی ماه و در جهت شاداب سازی جو مدرسه و رفع خستگی دانش آموزان پس از امتحانات نوبت اول مسابقاتی در چهارچوب مقررات و ساختار برنامه تلوزیونی (ادا بازی برنامه خندوانه) برگزار می گردد.

که مرحله کلاسی آن روز دوشنبه همین هفته (۲۴ دی ماه ) در ساعت کلاس های انتخابی برگزار خواهد شد. لذا از دانش آموزان گرامی خواهشمنیدم به نکات زیر توجه نموده و برای عملکرد صحیح و منظم، با مجریان طرح همکاری لازم را داشته باشند.

مجریان طرح:

 • مدیر اجرایی کلاس : فردیست که مدیریت اجرای این برنامه را در کلاس به عهده دارد و برنامه ریزی و نظارت بر عملکرد سایرین بر عهده وی می باشد . این مدیر توسط معاونین مدرسه انتخاب و به کلاس معرفی می شوند.

 • مجری: فردیست آشنا به تمامی قوانین و قواعد اجرای مسابقه دارای مهارت کلامی و اجرایی مناسب. این فرد توسط مدیر اجرایی با مشورت نماینده شورای دانش آموزی کلاس انتخاب می شود.

 • منشی: فردی است که مسئولیت ثبت امتیازات ، زمان و نظارت بر عملکرد صحیح مسابقه دهندگان را بر عهده دارد. این فرد توسط مدیر اجرایی کلاس با مشورت نماینده شورای دانش آموزی کلاس انتخاب می شود.

 • طراحان سوالات: دو نفر از دانش آموزانی هستند که توسط مدیر اجرایی انتخاب می شوند.ایشان سوالات مراحل مختلف مسابقه را طراحی و روز یکشنبه تقدیم معاونت پرورشی اموزشگاه (آقای للحج) می نمایند . امکان دارد بنا بر تصمیم این معاونت محترم سوالات بین کلاس های مختلف جابجا گردد.

سوالات برای این مراحل طراحی شود:

 • مرحله مقدماتی (سه پرسش ۵ثانیه ای) (برای هر گروه ۱۰پرسش سه تایی)

 • مرحله اول چهار موضوع ادا بازی (دو کلمه ای در سطح دشواری متوسط)(مدت زمان اجرای هر فرد ۹۰ ثانیه)

 • مرحله دوم مرحله امتیازی پرسش های ۳،۵،۷ امتیازی در موضوعات (ورزشی-اجتماعی- علمی-مشاهیر) برای هر امتیاز هر موضوع دو سوال و در جمع ۱۶سوال با دشواری متناسب با امتیاز هر سوال (مدت زمان اجرای هر فرد ۹۰ ثانیه)

 • مرحله آخر و ضرب المثل ها (نقاشی) – هر گروه دو سوال(مدت زمان اجرای هر فرد۱۸۰ ثانیه)

 • سایر مراحل برنامه تلوزیونی به علت کمبود وقت حذف می گردد.

سوالات متناسب با هر مرحله در پاکت های مجزا قرار گیرند و روی هر پاکت نام مرحله نوشته شود.

ابزار مورد نیاز:

 • گوشی یا هدست با قابلیت پخش موسیقی برای قطع ارتباط شنوایی مسابقه دهنده با کلاس

 • ماژیک وایت برد و تخته پاک کن

 • دو نیمکت اول و دوم ردیف وسط بیرون از کلاس قرار گیرد و جای آن ۵ صندلی دانش آموزی به چیدمان برنامه تلوزیونی چیده شود.

 • قلم و کاغذ برای مجری و منشی مسابقه

مسابقه دهندگان: دانش آموزانی که متقاضی شرکت در مسابقه هستند در گروه های دو نفره نام خود را همراه نام گروه به مدیر اجرایی کلاس تقدیم نمایند. چنانچه تعداد گروه های متقاضی بیشتر از دو گروه باشد مدیر اجرایی پیش از اجرای مسابقه در حضور دانش آموزان برای انتخاب گروه های مسابقه دهنده قرعه کشی بعمل می آورد. برنده نهایی مسابقه برای اجرای مرحله بین کلاسی به معاونت پرورشی آموزشگاه معرفی خواهد شد.

نکته۱: بغیر از مراحل و قوانین مشخص شده در بالا ، سایر فرایندها و قوانین بیان نشده مطابق مسابقه تلوزیونی می باشد.

نکته۲: مرجع هماهنگی ها و اختلافات در ابتدای امر  مدیر اجرایی کلاس و در نهایت با معاونت پرورشی آموزشگاه خواهد بود.

نکته۳: هر گروه یا کلاسی که از مقررات سرپیچی کند و با عملکرد خود باعث بی نظمی در اجرای بهینه برنامه شود از دور مسابقات کنار گذاشته خواهد شد.

به امید روزهایی خوش در کنار یکدیگر

محمد آزادی

محمد آزادی

مدیر دبیرستان نمونه دولتی شهید حسینی منطقه 8 تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
X