پژوهشجشنوارهدسته‌بندی نشدهمسابقات

ثبت نام در جشنواره نوجوان خوارزمی

چکار باید بکنیم؟

گام اول:تصويرخوانی
در اين گام، دانش آموزان بايد عنوان، جزييات و پيام تصوير را در بخش »تصويرخواني« در برگة انشا بنويسند.
گام 2:نگارش(تصويرنويسی)
در اين گام دانش آموزان با گزينش موضوعي مناسب از پيام هاي تصوير و خوشه هاي معنايي »انشا« به نگارش انشايي، تحليلي، انتقادي، توصيفي، عاطفي و… در سه بخش(مقدمه، تنه و نتيجه) مي پردازند. هم چنين دانش آموزان در اين بخش مي توانند، بر اساس علاقه مند بودن به داستان نويسي، پس از گزينش موضوع از مفاهيم و اهداف تصوير، به جاي انشاي ساختاري، يك داستان كوتاه بنويسند.
گام 3 :خوانش متن، ارائه و دفاع
در اين گام تا پايان مرحله منطقه اي، دانش آموزان، بخش تصويرنويسي (نگارش: موضوع، مقدمه، تنه و نتيجه) اثرآفرينش يافته يا داستان خويش را با بهره گيري از لحن مناسب کلام ، ظرفيت هاي پيرازباني و … با بياني شيوا، رسا و تأثيرگذار مي خوانند. سپس در مرحلة استاني، طبق زمان تعيين شده، اقدام به خوانشِ (»يك بند كليدي) از تنه و سپس به ارائه متن و دفاع از اثر خويش مي پردازند.
شايان ياد است؛ بخش (ارائه و دفاع) فقط درمرحله (استاني) به انجام ميرسد.
نكته: اين بخش به منظور قراردادن دانش آموزان در مرحله اي بالاتر، جهت تقويت فنِ بيان، پرورش اعتماد به نفس و نمود خودباوري براساس اهداف كتاب هاي مهارتهاي نوشتاري و ادبيات فارسي (بخش گفتوگو، بازپروري، بارش فكري، پرورش سخن گفتن و …)تعبيه شده است.

در مرحله مدرسه و منطقه، پس از ارائه تصوير به دانش آموزان، گام هاي (تصويرخواني، نگارش و خوانش متن) اجرا و بر اساس نمون برگ شماره (1-3 -تصويرخواني و نگارش) و نمون برگ شماره (2-3 -خوانش متن) سنجيده مي شود.

بازگشت به صفحه نخست

برگهٔ قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18برگهٔ بعدی
نمایش بیشتر

‫7 دیدگاه ها

  1. سلام خسته نباشید آقای آزادی
    فرصت ثبت نام تا چه تاریخی هست و مهلت زمان انجامش چقدر هست

  2. سلام وقت بخیر.بنده در رشته ریاضی ثبت نام کردم ولی میخواهم به برنامه نویسی تغییر بدم آیا امکان تغییر ثبت نام وجود دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
question